masaz

Alternatywne metody masażu – masaż lodem

Masaż lodem uchodzi współcześnie za jedną z najcenniejszych technik masażu. Dzieje się tak z przyczyny wielu cennych właściwości prozdrowotnych. Zastosowanie lodu w nietuzinkowej technice masowania pozwala nie tylko na regenerację i relaks, ale także na lepszą kondycję zdrowotną. Dlaczego warto skorzystać z owej – alternatywnej metody? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!

Lodowy masaż i jego zastosowanie

Co ciekawe masaż lodem nie jest wyłącznie techniką, którą stosują kosmetolodzy. Coraz częściej tego typu metoda gości w gabinetach rehabilitacyjnych. Trudno się temu dziwić, bowiem niesie ona ze sobą mnóstwo korzyści. Zanim jednak skupimy się na poszczególnych zaletach tytułowej metody warto opisać ją w kilku słowach. Technika masażu lodem polega na ulokowaniu dużej, bo kilogramowej bryły lodu w specjalnie dostosowanym uchwycie. Następnie bryła lodu wędruje w określone – newralgiczne miejsca ciała, a jej niska temperatura oraz nacisk powoduje regenerację owych obszarów. Tego typu metodę masażu zaczęto stosować kilka lat temu w gabinetach SPA. Dziś alternatywna metoda masażu stosowana jest także w ośrodkach rehabilitacyjnych, odnowach biologicznych i u wspomnianych kosmetologów.

masaz

Dokucza Ci ból? Sprawdź leki, które mogą pomóc:

https://www.allecco.pl/filter/category,3,bol-brzucha
https://www.allecco.pl/filter/category,7,kosci-stawy-reumatyzm

Jakie efekty niesie ze sobą lodowy masaż?

Podstawowym walorem lodowego masażu jest nie tylko szerokie zastosowanie, ale także atuty lecznice oraz regeneracyjne. Owa technika niesie ze sobą wysoką efektywność w procesie poprawy kondycji skóry oraz funkcjonowania naszego organizmu. Masaż lodowy przede wszystkim regeneruje mięśnie oraz ujędrnia skórę. Ponadto działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. W ciekawy sposób o innych właściwościach masażu lodem opowiada ceniony lekarz Wojciech Kuczka :

„…Technika masażu przy zastosowaniu lodu jest współcześnie stosowana przede wszystkim w przypadku sportowców, bowiem lód przyczynia się do płynnej redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto wspomaga pracę układu oddechowego, a także pracę serca…”

Masaż lodem wspomaga proces odchudzania?

Wspomniana redukcja tkanki tłuszczowej to spory walor zwłaszcza w przypadku kobiet zmagających się z cellulitem. W jaki sposób tkanka tłuszczowa ulega błyskawicznej redukcji? Wszystko poprzez kontakt naskórka z bryłą lodu – wówczas niedotlenione i nieoczyszczone z toksyn komórki stają się bardziej ukrwione. W konsekwencji polepszeniu ulega stymulacja tzw. mikrokrążenia. Efektem jest długotrwałe pobudzenie miejsc masowanych, które walnie przyczynia się do zrzucenia nadmiernych kilogramów. Właśnie dlatego z tytułowego zabiegu korzystają bardzo często mamy, który dopiero co urodziły. Masaż lodem nada ich skórze stosownej elastyczności oraz jędrności.

ludzie

Alternatywna metoda masażu zbiera swoje żniwo. Wzbudza zainteresowanie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Technice tej coraz bardziej ufają także sami specjaliści, którzy poszerzają swą ofertę właśnie o ten zabieg. Lodowy masaż to także możliwość zrelaksowania się i odprężenia. Pozostaje mieć nadzieję, że podczas zabiegu się nie przeziębimy!