głowa

Co to jest mezoterapia i kiedy się ją stosuje?

Mezoterapia to zabieg, który najczęściej wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach dermatologii estetycznej. Taki zabieg przebiega w całkowicie sterylnym otoczeniu i polega na wstrzyknięciu substancji leczniczej bezpośrednio w obręb skóry starzejącej się i widocznie zniszczonej. Mezoterapia należy do najbardziej skutecznych metod spowolniania procesów starzenia się skóry całego ciała. Do wykonywania zabiegu używa się substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne czy pierwiastki śladowe. To właśnie dzięki temu skóra bardzo szybko rewitalizuje się, a my możemy cieszyć się efektem odmłodzenia i liftingu. Mezoterapia wspaniale sprawdza się w przypadku dłoni, które starzeją się najszybciej i są wysoce narażone na działanie promieni słonecznych czy mrozu. Taki zabieg nawilża suchą skórę dłoni oraz przywraca im wspaniały, młody wygląd.

Mezoterapia

Wraz z rozwojem medycyny i dermatologii estetycznej rozwinęły się poszczególne zabiegi, w tym mezoterapia. Właśnie dlatego istnieje jej kilka rodzajów, które różnią się od siebie procesami wykonawczymi i stosowanymi substancjami. Jedną z nich jest mezoterapia bezigłowa, w czasie której substancja lecznicza, czyli kwas hialuronowy i stężona witamina C lub retinol, są wtłaczane w głąb skóry przy pomocy zastosowania fal radiowych. Jest to bardzo przyjemny rodzaj zabiegu, który można dowolnie łączyć z mikrodrmabrazją lub klasycznym zabiegiem mezoterapii igłowej. Aby jednak efekty były widoczne koniecznie należy powtórzyć zabieg od trzech do czterech razy.

Innym rodzajem tego zabiegu jest mezoterapia igłowa, czyli zabieg inwazyjny, polegający na wstrzyknięciu płytko pod skórę specjalistycznie skomponowanych koktajli odżywczych za pośrednictwem szybkiego i precyzyjnego nakłucia igłą. Przed zabiegiem dłonie znieczulane są za pomocą specjalistycznej maści. Dodatkową czynnością poprzedzającą zabieg jest nie przyjmowanie leków rozrzedzających krew na trzy tygodnie przed planowaną mezoterapią. Ze względu na delikatną strykturę dłoni, po wykonaniu zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz wyborczyny, dlatego zalecane jest wykonywanie kuracji przynajmniej raz w tygodniu. W kolejnych miesiącach wystarczy powtarzać ją raz w miesiącu, celem utrzymania efektu młodej i zdrowej skóry dłoni.

Co to jest za zabieg?

Mezoteriapia to zabieg kosmetyczny, który ma naprawdę wiele korzyści. Jest to kuracja, którą poleca naprawdę wiele kobiet, ze względu na swoje liftingujące i odmładzające działanie. Taki zabieg świetnie wpływa na odmłodzenie skóry dłoni oraz napięcie ich zwiotczałych i obwisłych partii. Dodatkowo taki zabieg skutecznie nawilża skórę nie tylko dłoni, ale również twarzy i innych części ciała. Bardzo często mezoterapia wykorzystywana jest w przypadku kuracji wyszczuplających, jako zabieg rozbijający tkanki tłuszczu znajdujące się bezpośrednio pod skórą. Mimo tak wielu zalet istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju zabiegu. Są to między innymi alergia na którąkolwiek substancję wykorzystywaną w czasie kuracji, ciąża i czas laktacji, cukrzyca, opryszczka oraz zażywanie leków przeciwzakrzepowych oraz przeciwnowotworowych. https://cmeik.pl/