Na czym polega efektywna rehabilitacja

Niezwykle ważne jest to, by w przypadku kontuzji, mieć do dyspozycji pomoc fachowców. Nietrudne oraz bezinwazyjne rozwiązania są często preferowane, dlatego stają się dzisiaj standardem. Celem specjalistów jest rekonstrukcja więzadła dokonywana w taki sposób, by przyniosła wymagany skutek. Najlepszą metodą jest operacja małoinwazyjna, która odbywa się metodą artroskopową. Spełnianie wymogów pacjentów jest najważniejsze.

wiezadlo_acl


Dobrze prowadzona rekonstrukcja więzadła

Bezsprzeczne plusy, którymi wyróżnia się dzisiaj zabieg jak rekonstrukcja więzadła (sprawdź), to m.in. zapewnienie dużej precyzji w zakresie prowadzonego zabiegu operacyjnego. Dodatkowo, absolutnie nie ma obowiązku stosowania ciągłego kilkutygodniowego unieruchomienia w opatrunku gipsowym oraz aparacie ortopedycznym. Ogólna rehabilitacja, czyli ćwiczenia kolana, zaczyna się w krótkim czasie po zabiegu. Może to być także na drugi dzień po rekonstrukcji.

Działania specjalistów w kierunku poszukiwania metod bezinwazyjnych – problemy z kolanami

Teraz, jeśli chodzi o rozwiązania jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego ACL, wybieraną chętnie jest operacja niezbyt inwazyjną metodą artroskopową, tłumaczy Jan Paradowski – ortopeda z Krakowa. Jest to zabieg operacyjny, którego podstawą jest wyrobienie niewielkich, 1-centrymetrowych nacięć w skórze. Znajdują się one w stawie, natomiast dzięki temu wprowadza się cienki, sztywny element z możliwością nagrywania video. Jest to narzędzie optyczne, jakie ukazuje całościowy obraz obecnego stanu stawu. Możliwy jest dzięki temu szybki powrót do pełnej sprawności.

Dlaczego rekonstrukcja więzadła ma tak duże znaczenie?

Z drugiego nacięcia do stawu może się udać wprowadzać sprzęty robocze, jakie umożliwiają wykonywanie zabiegu operacyjnego w samym wnętrzu stawu. Efektywna rekonstrukcja więzadła odbywa się nie tylko w cieszących się renomą ośrodkach na całym świecie, jednak także w mniejszych klinikach. Nie robi się dzisiaj inwazyjnych operacji na otwartym kolanie (sprawdź), bo generowały one negatywne skutki, co pokazało doświadczenie. Dzisiaj wybiera się sprawdzone i bezpieczne metody.