thermo

Domowe metody na spadek temperatury ciała

Sezon jesienno-zimowy w pełni, co oznacza, że szeroka paleta wirusów czyha na nas niemal na każdym kroku. Jedną z częstych reakcji obronnych organizmu jest zwiększenie temperatury ciała, co zowie się potocznie „gorączką”. Istnieje cała masa farmakologicznych specyfików, które potrafią zbić temperaturę w sposób natychmiastowy, jednak zanim do nich sięgniemy – spróbujmy prostych i co ważne – naturalnych metod domowych.

Gorączka czy stan podgorączkowy?

Te dwa pojęcia warto odróżnić, bowiem istnieje między nimi kluczowa różnica. W opinii specjalistów stan podgorączkowy oscyluje w granicach 36.6 – 38.0 stopni w skali Celsjusza. Temperatury wyższe świadczą już o tzw. gorączce. Warto podkreślić, że stan podgorączkowy to naturalna reakcja immunologiczna naszego organizmu, a zatem nie warto jej zakłócać. Ów stan podgorączkowy mówiąc prościej świadczy o walce naszego organizmu z wirusem. W przypadku gorączki należy podjąć kroki, które pozwolą poczuć nam się lepiej. Z pomocą przychodzą domowe sposoby na zniżenie temperatury. Ich największym walorem jest fakt, że są one w pełni naturalne.

flu

Ziołolecznictwo zawsze w cenie

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na obniżenie temperatury ciała jest stosowanie przetworów z wybranych ziół. Poszczególne zioła nie tylko zniżają temperaturę, ale także wzmacniają nasz organizm, a do tego są smaczne. Niektóre z nich posiadają także funkcje wykrztuśne, co jest ważną informacją w przypadku kaszlu często towarzyszącego przeziębieniom w okresie jesieni oraz zimy. O jakich ziołach mowa? Lekarze zalecają stosowanie czarnego bzu, kwiatów lipy i wiązówki, a także kwiatów oraz owoców malin, znajdziemy je np. na https://www.allecco.pl/goraczka.html. W jaki sposób przygotować tego rodzaju – skuteczny roztwór? Metoda jest nader prosta. Wystarczy łyżkę ziół uprzednio zasuszonych zalać wrzątkiem i postawić pod przykryciem na kilka minut, następnie odcedzić przez sitko. Warto pamiętać, że napar powinniśmy pić gorący.

Choroba mlekiem i miodem płynąca?

Kolejny sposób na obniżenie temperatury jest znany jeszcze z czasów naszych babć. Jest nim oczywiście stosowanie mleka i miodu z dodatkiem czosnku. W jaki sposób przygotować nasze naturalne lekarstwo? Szklankę gorącego mleka przyprawić rozgniecionym ząbkiem czosnku, a następnie łyżką miodu i poczekać, aż ten się rozpuści. Powinno to trwać kilka minut przy energicznym mieszaniu. Napój należy pić gorący. Warto podkreślić, iż mleko z miodem i czosnkiem nie tylko obniża naszą temperaturę, ale także działa przeciwbakteryjnie oraz stymuluje układ odpornościowy. To doskonała metoda na ograniczenie skutków przeziębienia.

milk

Cebula i ziemniak niekoniecznie na obiad

Złośliwi twierdzą, iż nasz kraj to ojczyzna ziemniaka oraz cebuli. Zamiast polemizować z takimi opiniami lepiej zastosować surową cebulę i surowego ziemniaka do walki z obniżeniem temperatury. Okłady z plastrów owych warzyw na czole walnie przyczyniają się do spadku temperatury naszego ciała. Warto podkreślić, iż okłady powinny być stosowane często, a plasterki warzyw wymieniane co kilka minut.